Jak co roku zbliża się okres rozliczeń podatkowych z Urzędami Skarbowymi.
I także, jak co roku zwracamy się do wszystkich członków Polskiego Związku Krótkofalowców, ich rodzin oraz sympatyków PZK o przekazywanie środków z odpisu 1,5% od podatku na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców
KRS 0000088401.

Rozliczając się z dochodów za 2023 rok, deklarując 1,5% od podatku na PZK, należy w odpowiedniej rubryce formularza PIT 36, PIT 37 etc. wpisać cel szczegółowy – np. OT22 lub klub terenowy. Bez tego wpisu pieniądze zostaną przekazane do dyspozycji ZG PZK.

Koleżanki i Koledzy, przekazanie 1,5% od podatku na PZK to najprostszy, bezkosztowy i nie wymagający poświęcenia czasu sposób na wsparcie działalności naszego stowarzyszenia, a więc i na realizację wielu przedsięwzięć, na których nam zależy. Dodam tylko, że niektórych by nie było gdyby nie środki z OPP.
Wszystkim, którzy wsparli naszą organizację przekazując w 2023 roku 1,5% i w latach poprzednich serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam udało się zorganizować lub wesprzeć wiele ważnych przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju naszego pięknego hobby.
Uwaga, ważne dla Koleżanek i Kolegów krótkofalowców chcących przekazać 1.5% podatku na rzecz PZK!

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, a chciałbyś w prosty sposób przekazać 1,5% swojej organizacji, jaką jest PZK, powinieneś przygotować oświadczenie PIT-OP, a następnie przekazać je do urzędu skarbowego.

Kto może złożyć oświadczenie PIT-OP?

Jak informuje Min Finansów, za pomocą oświadczenia PIT-OP emeryt lub rencista może przekazać 1,5% podatku wynikającego z rozliczenia podatkowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego jeżeli otrzymał od organu rentowego (np. ZUS, KRUS) roczne rozliczenie podatku na druku PIT 40A oraz nie uzyskał w danym roku podatkowym innych dochodów, które powinien wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

Formularz (druk) PIT-OP można wydrukować z Internetu albo otrzymać w okienku informacji w Urzędzie Skarbowym. Bardzo prosty do wypełnienia, jednostronicowy druk należy przesłać (przekazać) do właściwego Urzędu Skarbowego w miejscu zamieszkania w terminie do 30 kwietnia 2024 r.

Zarząd OT22


SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

2 komentarze

sp1nqn

sp1nqn · 6 kwietnia 2024 o 10:51

Poszło ……..

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK