Zapraszamy do udziału IARU HF Championship 11-12. lipca 2020 r. godz. 12-12 UTC czyli od 14.00 11.07.2020 do 14.00 12.07.2020 czasu lokalnego

To nieoficjalne mistrzostwa świata w krótkofalarstwie. Formuła tych zawodów jest tak pomyślana by uaktywnić maksymalną ilość stacji amatorskich w poszczególnych krajach, których organizacje krótkofalarskie są zrzeszone w IARU i których reprezentacje stratują w mistrzostwach. Nasza reprezentacja od b. dawna startuje pod znakiem SN0HQ. To jedyne zawody, w których sami sobie możemy dawać punkty nawiązując łączności ze stacją SN0HQ. Tak jak pisze Kapitan Zespołu SN0HQ: „W okresie słabej aktywności słońca stacje położone na południu i zachodzie Europy mają zdecydowanie większe szanse na zajęcie wyższych miejsc nawet przy mniejszej ilości QSO. Było to przedmiotem wielokrotnych analiz. Niestety jesteśmy tu gdzie jesteśmy i tylko wspólnym wysiłkiem Zespołu SN0HQ i stacji polskich możemy zająć wysokie miejsce w zawodach.”

Dlatego prosimy wszystkich, którzy czytają niniejszy tekst o rozpropagowanie tych informacji do swoich Kolegów i znajomych krótkofalowców. Niech każdy kto ma dostęp do stacji choć na godzinę z niego skorzysta i nawiąże możliwie jak największą ilość QSO’s ze stacją SN0HQ.

Do usłyszenia w mistrzostwach IARU!
Redakcja komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA i Jurek SP3SLU
Aby otrzymywać Komunikat PZK (środowy), należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres: komunikat-pzk@pzk.org.pl z tekstem “subscribe” w temacie wiadomości (subscribe – bez apostrofów).
Kategorie: Komunikaty

SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK