Wybraliśmy się po raz kolejny w góry, mimo jeszcze kalendarzowej jesieni pogoda na południu Polski była bardziej zimowa, więc wybór padł na niższe szczyty, które jeszcze nie zostały aktywowane spod znaku SQ1GPR w tym roku, przez co było możliwe zdobycie punktów w SOTA.
Na bazę noclegową został wybrany Ustroń jako miejsce mniej więcej centralne względem szczytów, które miały być zdobywane.
Zaraz po dotarciu na miejsce, już po zachodzie słońca, aby nie tracić cennego czasu ruszyliśmy na nieodległą Równicę SP/BZ-054 884m n.p.m. Mimo iż w samym Ustroniu aura była bardziej jesienna tzn. mokro, ale bez śladu śniegu i temperaturą powyżej zera, to już pod Równicą było idealnie biało – zima w pełni, a z dnia na dzień było jeszcze więcej śniegu. Łącznie w ciągu niecałych 4 dni pobytu udało się zdobyć aż 7 szczytów w paśmie górskim SP/BZ:
- SP/BZ-054, Równica – 884m,
- SP/BZ-012, Barania (Barania Góra) – 1220m,
- SP/BZ-020, Klimczok – 1117m,
- SP/BZ-008, Skrzyczne – 1257m,
- SP/BZ-040, Rachowiec – 954m,
- SP/BZ-036, Kiczory – 990m,
- SP/BZ-035, Czantoria Wielka – 995m.
Wraz z dodatkowymi bonusami za 3 szczyty przyznawanymi (Barania Góra, Klimczok, Skrzyczne) z racji okresu zimowego do klasyfikacji w SOTA dopisanych zostało 57 punktów.
Mimo zmęczenia i tempa, aby zdążyć wejść na zaplanowane szczyty w ciągu krótkiego dnia, niezapomniane widoki i przeprowadzone łączności dały frajdę i satysfakcję. Dodatkowo wieczorami zwiedziliśmy okolicę: Cieszyn, Bieslko-Białą, Wisłę, Pszczynę. Nawet w niepogodę byłoby co robić.
Wracając na tory…
Tak jak poprzednio większość łączności została przeprowadzonych w paśmie 40m na tr(u)SDX i antenie EFHW, dodatkowo aktywowane było też pasmo 2m emisją FM jednak w tym przypadku dużo zależało od wysokości szczytu i odległości od większych miejscowości gdzie były aktywne stacje korespondentów w tym paśmie
Relację zdjęciowo-filmową można zobaczyć na FB:
https://www.facebook.com/share/DhGEr3hTMNEogM1t
https://www.facebook.com/share/DhGEr3hTMNEogM1t
Adam SQ1GPR
0 komentarzy