(Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2021)

Prezydium ZG PZK otrzymało informację od Sylvaina F4GKR o niedawnej Konferencji i Warsztatach pod nazwą „Kształtowanie przyszłości” w I Regionie IARU. Zawarte w dokumentach treści są bardzo ważne dla przyszłości krótkofalarstwa nie tylko u nas, ale i na świecie.
Wszystkie osoby chętne do włączenia się do zainicjowanych propozycji proszone są o kontakt z Prezydium.

Poniżej tekst Sylvaina F4GKR z uproszczonym tłumaczeniem

Drogie koleżanki, drodzy koledzy,
Dziękujemy wielu stowarzyszeniom członkowskim, które wzięły udział w niedawnej Konferencji i Warsztatach „Kształtowanie przyszłości”.
Piszę teraz do wszystkich stowarzyszeń członkowskich (zarówno tych, które uczestniczyły w warsztatach, jak i tych, które nie uczestniczyły), potwierdzając wynik warsztatów i wyjaśniając kilka kolejnych kroków.
Poprzez łącznie siedem sesji roboczych budowaliśmy obraz przyszłości krótkofalarstwa, jaki chcieliśmy widzieć i zatwierdziliśmy kluczowe kroki, które nas tam zaprowadzą.
• Omówiliśmy i wymieniliśmy wartości, które uważamy za kluczowe dla krótkofalarstwa w przyszłości,
• Zgodziliśmy się, w jakim celu istnieje krótkofalarstwo i określiliśmy nasz nadrzędny cel,
• Następnie rozważaliśmy, co urzeczywistniłoby tę ambicję i zidentyfikowaliśmy osiem kluczowych obszarów („Cele strategiczne”), które należy wprowadzić,
• Na końcu zainicjowaliśmy wykonanie serii kluczowych kroków, które doprowadzą nas do tego celu.

W załączonym dokumencie można znaleźć różne wnioski wynikające z warsztatów.
Jest teraz czas na dyskusję i czas na przekucie słów w czyn: nadszedł czas na efektywną pracę nad realizacją naszych strategicznych celów.
Niektórzy z delegatów Warsztatów zaoferowali już udział w bieżącej pracy nad rozwojem oraz nad wdrażaniem działań w stowarzyszeniach członkowskich, lecz potrzebujemy więcej wolontariuszy realizujących wspólny cel: kształtowanie przyszłości krótkofalarstwa.
Dołącz do nas w celu kształtowania przyszłości krótkofalarstwa!
Obecnie poszukujemy więcej osób chętnych do udziału w pracy, oraz osób prowadzących, przynajmniej w początkowych fazach projektów. Wstępnym zadaniem tych zespołów będzie ogólny przegląd zestawu kluczowych kroków i zatwierdzenie ich organizacji w rozsądne grupy projektowe.
Poszukiwani:
• Kierownicy projektów: ludzie, którzy są dobrze zorganizowani i potrafią koordynować pracę zespołu projektowego i rozwijać ją. Nie ma potrzeby posiadania głębokiej wiedzy w zakresie zarządzania projektami, chcielibyśmy dać możliwość dołączenia do zespołów również osobom młodszym i nowym. To wyjątkowa szansa na dołączenie i uczestnictwo w przeprowadzaniu zmian.
• Członkowie zespołu: w ramach projektów poszukujemy osób o różnych umiejętnościach: osób zainteresowanych jednym z celów strategicznych i mogących wnieść wkład w jeden z tematów. Jest to TWOJA okazja, aby zmienić sposób, w jaki rozwija się krótkofalarstwo i jak IARU to wspiera. Zastanów się, czy możesz pomóc – jeśli chcesz nieformalnej dyskusji, aby dowiedzieć się więcej o tym, co będzie się wiązać, skontaktuj się ze mną.

Sylvain F4GKR
Przesłał Mirosław SP5GNI


SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK