17 grudnia pożegnaliśmy uroczyście naszego kolegę Zdzisława SP1II. Spoczął na cmentarzu w jego rodzinnym Postominie.

Żegnany był przez setki ludzi, w tym przedstawicieli Koła Łowieckiego, Polskiego Stronnictwa Ludowego, kolegów krótkofalowców, strażaków oraz licznych mieszkańców Postomina.
Mszę żałobną i ceremonię pogrzebową celebrował Jego Ekscelencja ksiądz biskup, a jednocześnie krótkofalowiec – Krzysztof Zadarko SP1JVX

Krótkofalarstwo w Postominie nierozłącznie kojarzy się z życiem S.P. Zdzisława SP1II. Dzięki jego pasji, zaangażowaniu w życie społeczne i aktywności Postomino stało się prężnym ośrodkiem tego hobby w kraju. Prężnie działający klub SP1KIZ zrzeszał wielu krótkofalowców Pomorza Środkowego. Powstał przemiennik postomiński SR1P połączony z echolinkiem. Przemiennik bardzo aktywny. Niestety, lokalne problemy i zupełnie niezrozumiała niechęć władz gminnych – wpływały destrukcyjnie na działalność radioamatorską. Ale nawet po parokrotnej utracie pomieszczeń klubu Zdzisław SP1II nie poddawał się, reaktywując działalność klubową i zdobywając kolejne krótkofalarskie wyróżnienia. Ze wszystkich sił, do końca dbał, aby radiowe tradycje tego regionu nie zgasły. Dlatego bardzo liczymy, że ten dorobek nie zostanie zapomniany i znajdą się następcy.

Wraz z odejściem naszego kolegi kończy się pewien etap krótkofalarstwa w Postominie. Zmiany dotkną też życia naszego Oddziału. Cotygodniowe komunikaty oddziałowe były dziełem Zdzisława. Opracowywane przez zespół redakcyjny w składzie: Pani Dorota Sieradzka i Pan Zbigniew Sieradzki. Państwo Sieradzcy nie są krótkofalowcami, robili to przez wiele lat dla teścia i ojca. Było to dla nich zobowiązaniem, kosztem własnego czasu. Aby komunikaty docierały do wielu słuchaczy powinny być nadawane systematycznie. Nie mamy prawa prosić aby Państwo Sieradzcy bezinteresownie robili to dalej. Nie wiem również jeszcze, jakie będą dalsze losy echolinka i przemiennika SR1P w Postominie. Żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Jest to ostatni komunikat Oddziałowy opracowany w tym roku. W imieniu Zarządu OT 22 i wszystkich krótkofalowców pragnę serdecznie podziękować Szanownej Redakcji za wykonaną przez wiele lat pracę na rzecz Oddziału! Za to, że w każdy czwartek otrzymywaliśmy przekazywane miłym głosem ciekawe wiadomości dotyczące naszego hobby. Pracę niełatwą, bo należało zebrać materiał, wybrać właściwe tematy, aby stworzyć 30 minutowy biuletyn informacyjny, a następnie zredagować i nagrać całość. Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i kolegów krótkofalowców!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim krótkofalowcom, Waszym rodzinom, sympatykom krótkofalarstwa, Pani Grażynie i całej rodzinie Państwa Sieradzkich spokojnych Świąt, a w Nowym Roku 2023 dużo zdrowia i wytrwałości. Oby był rokiem szczęśliwym dla wszystkich.

Jerzy SQ2NIA, prezes OT22

Ze względy na awarię zasilania przemiennika w Postominie komunikat nadany będzie na częstotliwości 145,500 MHz.

Kategorie: Aktualności

SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK