Ujęcie z drona

Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców w Czymanowie odbywało się od niedzieli 23.07.2023 do niedzieli 30.07.2023. Przez cały tydzień przyjeżdżali goście wraz z rodzinami z różnych stron Polski. Pojawiły się także osoby nie będące krótkofalowcami, ale miłośnikami radia. Honorowym gościem byli żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej z Łodzi i Słupska, którzy zaprezentowali swój sprzęt łączności.
Łączność prowadzona była przez stację okolicznościową SP2GRYF. Podczas spotkania zaprezentowano sprzęt krótkofalarski uczestników na mini giełdzie, gdzie można było coś sprzedać lub kupić.
Tradycyjnie w sobotę miała miejsce inauguracja spotkania. Organizatorzy przygotowali różnorodne zabawy i konkursy, takie jak przeciąganie liny, nadawanie morsem lewą nogą, rzut Motorolą do celu, rzut dyskiem i zawody ARDF (łowy na lisa). Impreza zakończyła się wspólną fotografią, a następnie ogłoszeniem wyników zawodów i wręczeniem nagród ufundowanych przez sponsorów.”
Warto dodać, że nie były pobierane żadne opłaty za: biwakowanie,dostęp do prądu,toalet czy pryszniców z ciepłą wodą. W pobliżu znajduje się sklep w którym można nabyć wszelkie produkty żywnościowe i higieniczne. Do Czymanowa przyjechaliśmy z Andrzejem SQ1GU, gdzie byliśmy umówieni na wspólne biwakowanie z naszym przyjacielem Marcinem LB0OG. Z oddziału
OT-22 spotkałem Wojtka SQ1BVZ oraz Tadeusza SP1NQN z małżonką.
Ciekawym elementem były wieczorki zapoznawcze oraz zwiedzanie okolicznych atrakcji.
Wraz z Andrzejem i Marcinem wybraliśmy jako lokalną atrakcję – spływ kajakowy. Płynęliśmy rzeką Piaśnicą aż do samego Bałtyku. W trakcie pobytu aktywowaliśmy radiowo dwa pobliskie parki.
Spotkanie było bardzo fajnie zorganizowane i z super miłą atmosferą. Nad całością czuwał główny organizator Jacek SQ2JSJ, który był zawsze dostępny i zawsze pomocny.
Czy polecam to spotkanie? Oczywiście jak najbardziej polecam i mam nadzieję zawitać tam w przyszłym roku.
73 Jarek SP1C


SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK