Witamy wszystkich użytkowników na zupełnie nowej, odświeżonej witrynie Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego PZK. Ten artykuł oprócz powitania zwiera wiele cennych i istotnych informacji (oraz trochę marudzenia admina), z którymi powinniście się zapoznać.

Co nowego?

Jak zapewne zauważyliście, zaszło sporo zmian – głównie tych związanych z wyglądem strony. Jednemu z Was może on Wam się podobać, innym mniej, ale trzeba iść z duchem czasu. Według wielu naukowców z dziedziny IT współczesne strony internetowe cechują się czytelnością, nowoczesnością i minimalizmem. Jako świeży magister postanowiłem im zaufać i stworzyć coś co (moim zdaniem) stanowiłoby dobre połączenie tych cech wraz z potrzebami jaka tego typu strona specjalistyczna niesie. 😀

Na pewno zwróciliście uwagę na stronę startową – ma ona na celu zapoznać gości z ofertą naszego oddziału oraz zachęcić do zapoznania się z naszą ofertą. Podobno mówią, że najlepsze jest pierwsze wrażenie…

Jak się zalogować?

Być może już próbowaliście się zalogować na swoje konto, niestety (zapewne) skończyło się to niepowodzeniem. Ponieważ w dobie panujących wirusów (oczywiście mam na myśli te komputerowe) oraz coraz większej populacji hakerów koniecznym było ZRESETOWANIE Waszych haseł. Jedyną osobą na Świecie, która zna Wasze nowe hasła jestem ja i służę pomocą w celu ich przesłania. Najlepszą drogą przesłania nowego hasła będzie mail, a jeszcze lepiej SMS (który to jest lepiej szyfrowany). Niezależnie od sposobu kontaktu pamiętajcie, że jest to hasło tymczasowe i natychmiast po jego otrzymaniu należy je zmienić na nowe (najlepiej inne od tego używane na starej stronie). W przypadku jakichkolwiek problemów z logowaniem również służę pomocą.

Mój adres e-mail znajdziecie w zakładce “Kontakt”, do którego odnośnik znajduje się w menu u góry ekranu. Możliwe, że część z Was już takie maile otrzymała.

Zalogowałem się i co teraz?

Najtrudniejszy etap masz już za sobą. Teraz możesz cieszyć się sowim nowym-starym kontem. Na górze ekranu obok ikony lupy znajduje się zakładka z Twoim callsignem. Po najechaniu na nią rozwinie się menu, w którym może edytować swoje dane, hasło czy wylogować się. Większość danych zostało przeniesionych z bazy danych na starej stronie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podzielił się z nami swoimi zainteresowaniami, sprzętem czy nawet wrzucił swoją fotkę (a co!)

Chcę dodać artykuł/zdjęcia/filmy…

To super! Im więcej materiałów i artykułów tym strona będzie ciekawsza. Pochwal się zdjęciami z wyprawy, swoimi osiągnięciami czy nowym sprzętem.

Prześlij na adres mailowy administratora (podany w zakładce “Kontakt”) wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj proszę, że artykuł powinien składać się z:

  • treści (to chyba oczywiste) – im więcej tym lepiej,
  • tytułu,
  • zajawki – są to 2-3 zdania, które zostaną opublikowane na stronie głównej i mają za zadanie zachęcić czytelnika do kliknięcia w artykuł,
  • zdjęcie tytułowe – KONIECZNIE w rozdzielczości min. 2mpx. W przeciwnym wypadku, zdjęcie po wyświetleniu artykułu będzie rozmazane i po prostu brzydko będzie to wyglądać,
  • pozostałe zdjecia/filmy – zostaną one dołączone do wpisu. Tu też obowiązuje zasada im więcej tym lepiej.

Kalendarz

Na stronie został dodany kalendarz, który służy do zapisywania różnych wydarzeń związanych z naszym hobby lub działalnością oddziału. Dostęp do niego możecie znaleźć np. klikając przycisk “Kalendarz” w górnym menu. W dodatku po lewej stronie widnieje wykaz najbliższych wydarzeń.

Każdy z Was może coś w nim umieścić. Proces publikacji identyczny jak w przypadku artykułów.

Komentuj!

Na starej wersji strony zauważyłem, że liczba komentarzy była znikoma. Może wraz z nową stroną warto to zmienić? Komentujcie, udostępniajcie na portalach społecznościowych (na nowej stronie jest taka możliwość). Niech nasza ciężka praca idzie w świat!

Mam pytania lub uwagi do strony

Napisz to w komentarzu na dole tego artykułu lub wyślij mi prywatną wiadomość/maila. 

Chcę pochwalić administratora

Jak wyżej 😃

Słowem zakończenia liczę, że praca jaką włożyłem w tę stronę nie była zmarnowana i strona posłuży nam wszystkim przez wiele lat. Jest to moja pierwsza strona w WordPressie (dotychczas tworzyłem w Joomla), więc było to dla mnie ciekawe wyzwanie. Liczę również (jak chyba każdy z nas), że już niedługo spotkamy się wszyscy razem tak samo jak miało to miejsce na Wigilii w 2019 roku w Darłowie i tam również wymienimy się doświadczeniami na temat strony.

Z pozdrowieniami,
Michał Nowak SP1MN

Kategorie: Aktualności

SP1MN

SP1MN

Sekretarz / Administrator witryny OT22 PZK

1 komentarz

Władek SP1AEN · 15 stycznia 2021 o 08:20

Świetnie to wygląda. Dobra robota Michał. Gratuluję i dziękuję.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK