Z powodu COVID tegoroczny Weekend Latarniany był skromniejszy niż lata ubiegłe. Aby zachować wymogi sanitarne nie mogliśmy udostępnić stanowiska radiowego dla dużej grupy odwiedzających.

Krótkofalowcy OT22 pracowali z dwóch latarń morskich: Jarosławiec i Czołpino.

W Jarosławcu w dniach 21-23 sierpnia pracowali pod znakiem SN50K koledzy: Jarek SP1C, Rysiek SP1FJZ, Zdzisław SP1II, Piotrek SP1GZF, Jurek SQ2NIA, Darek SQ1OD.

Sprzęt: IC735 Piotrka SP1GZF, TS850 Ryśka SP1FJZ. Motorola GM350 dla łączności lokalnej przez przemiennik SR1P. Anteny: GP7/14 MHz, dipole 80/14/17 MHz, W3DZZ. Pomimo dużych zakłóceń od pobliskiej fontanny przeprowadzono 876 QSO z 87 krajami. Doskonale sprawdził się sprzęt zakupiony przez Oddział z 1% OPP: namiot, zapewniający nocleg wszystkich uczestników i pawilon na sprzęt radiowy, który pomimo przejściowych opadów deszczu skutecznie zabezpieczał sprzęt.

Gościem honorowym była 10 letnia Zosia, która przeprowadziła swoją pierwszą łączność radiową w paśmie 2m. W podziękowaniu tata Zosi zafundował wszystkim uczestnikom po porcji wybornych lodów. Praca pod znakiem SN50K, to uczczenie 50 lat działalności krótkofalarskiej i konstruktorskiej Klubu Łączności SP1KIZ w Postominie. Kierownik klubu Zdzisław SP1II zafundował z tej okazji pokrycie kosztów pobytu na latarni w Jarosławcu dla całego zespołu.

Z terenu latarni Czołpino pracowali Andrzej SQ1GU, Maciek SP1FM, Tomek SP1ETT na sprzęcie Elecraft KX3 + wzmacniacz 100W i FT817. Przeprowadzili około 300 QSO.

Składamy podziękowanie dla Urzędu Morskiego w Szczecinie za udostępnienie latarni w Jarosławcu.

Zdzisławowi SP1II za sponsoring.

Piotrowi SP1GZF za mistrzowską obsługę kuchni.

Jarkowi SP1C za działalność reporterską.

Wszystkim uczestnikom za aktywność i promowanie naszego hobby.
Zarząd OT22
Kategorie: Wyprawy

SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder