(Ostatnia aktualizacja: 8 września 2021)

Zgodnie z naszymi obliczeniami, w bieżącym roku Zawody Dni Morza odbyły się już pięćdziesiąty raz. Tegoroczna edycja zawodów była wyjątkowa z kilku względów:
To była okrągła, 50. edycja
Do współpracy przy organizacji Dni Morza dołączyli Koleżanki i Koledzy ze Środkowopomorskiego OT PZK w Koszalinie – witamy i dziękujemy za zaangażowanie
Wprowadzono nowe grupy klasyfikacyjne (rozszerzono „stare” grupy wg emisji).
Nowe grupy klasyfikacyjne wymagały poprawek w programie obliczającym punkty. Tu, jak zwykle okazał się niezwodny Marek SP7DQR, któremu serdecznie dziękuję my za pomoc i wsparcie techniczne.
Tradycyjnie już dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w organizowanych przez nas zawodach. Dziękujemy za przesłane dzienniki zawodów, których w tym roku było 111 (w tym 4 logi SWL). Przyglądając się poszczególnym grupom klasyfikacyjnym, ilość przysłanych logów wygląda następująco:
grupa I CW – 9, grupa I SSB – 8, grupa I MIX – 6;
grupa II CW – 13, grupa II SSB – 44, grupa II MIX – 10;
grupa III CW – 1, grupa III SSB – 4, grupa III MIX – 5;
grupa IV MIX – 4.
Ponadto 7 logów zostało użytych tylko do kontroli. Analiza nadesłanych dzienników wykazała brak logów od 6 stacji (ich znak pojawił się co najmniej w 5 innych logach).
Wszystkie logi sprawdzane były programem CorssChecker, a wyniki obliczano programem napisanym (i w tym roku modyfikowanym) specjalnie dla Dni Morza. Oba programy są autorstwa Marka SP7DQR.
Obecnie trwają przygotowania e-dyplomów, które będą dostępne do samodzielnego pobrania (link podamy w oddzielnym komunikacie) oraz statuetek dla zwycięzców poszczególnych grup klasyfikacyjnych, zgodnie z regulaminem zawodów.
Serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i sprawnego przebiegu zawodów oraz wszystkim uczestnikom. Zwycięzcom w poszczególnych grupach klasyfikacyjnych serdecznie gratulujemy.
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej 51. edycji Dni Morza – jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca (26.06.2022).

Gratulacje za dobre miejsca i podziękowania za aktywność dla kolegów z OT22. Dziękuję koledze Jarkowi SP1C, który pracował i rozdawał punkty jako stacja organizatora zawodów Dni Morza.

W imieniu Zarządu OT22 Jurek SQ2NIA


SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK