Ci, którzy go znali, dobrze o tym wiedzą. Dla pozostałych: był amatorem radiowym, wspaniałym przyjacielem oraz dobrym i pokornym człowiekiem.
Urodził się 3 kwietnia 1941 r. Zmarł 3 lutego 2008 r. po prawie roku walki z rakiem.
Ponad 100 czeskich i słowackich krótkofalowców jemu zawdzięcza swoją pierwszą amatorską wiedzę radiową. Zorganizował i poprowadził kilka amatorskich obozów dziecięcych w radiu i działał jako wiodący operator grupy młodzieżowej OK1KBN w czasach, gdy wcale nie było to łatwe. Był doskonałym operatorem, doskonałym operatorem telegraficznym, zawsze podążającym za hamspiritem. Lubił organizować wyścigi dużych prędkości, a także wyścigi RTO.

Pomógł wielu z nas w budowie nadajników, odbiorników, anten i innego sprzętu dla stacji amatorskich w czasach, gdy mogliśmy tylko marzyć o możliwości zakupu sprzętu wyprodukowanego fabrycznie.

OK1WC był prawdopodobnie drugim posiadaczem dyplomu Worked All California Counties (WACC) http://www.nccc.cc/wacc.html w byłej Czechosłowacji. Z powodu niskiego poziomu informacji nawet dwukrotnie spełnił swoje warunki. Pierwszą osobą, która wygrała WACC w byłej Czechosłowacji, była OK1CG – patrz „Kronika OK1CG” na stronie http://crk.cz/CZ/EBOOKSC.HTM

Co doprowadziło do powstania OK1WC Memorial (MWC) i jakie są jego cele?

Przypomnieć OK1WC, ale także zapewnić zabawę i trochę treningu zachęcać niezdecydowanych operatorów do udziału w zawodach…

Pamiętając o nim są organizowane co tydzień – w poniedziałek – zawody telegraficzne.

Materiał ze strony https://memorial-ok1wc.cz/index.php?page=home

Info. Tadeusz SP1NQN/SN1T

Kategorie: Nadesłane

SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK / Delegat OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder
OT22 PZK