Team w składzie Piotr SP1GZF, Jarek SP1C, Darek SQ1OD na szlaku latarnianym. Tym razem celem była Krynica Morska. W tej wyprawie uczestniczyłem ja, Jurek SQ2NIA.
Na miejscu zameldowaliśmy się 20 sierpnia (piątek). Rozwinęliśmy anteny (drutowe i Ground Plane na 40/20m), rozstawiliśmy pawilon, namiot, podłączyliśmy sprzęt (IC7600 emisje CW i SSB; IC735 emisje cyfrowe). Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Ładne miejsce, doskonała współpraca z latarnikiem, niskie tło zakłóceń. Pogoda też dopisała. Pierwszej nocy padał deszcz, ale nasz namiot i pawilon sprawdziły się w tych warunkach zapewniając skuteczną ochronę. Odwiedzili nas krótkofalowcy przebywający w tym czasie w Krynicy Morskiej i emerytowany latarnik. Piotr SP1GZF zdał kolejny egzamin na najlepszego kucharza wśród krótkofalowców, a Jarek SP1C spisał się doskonale w roli foto operatora. Wspaniała przyjacielska atmosfera w trakcie tej wyprawy potwierdziła, że warto spotykać się, organizować coś wspólnie.
Od piątkowego popołudnia do niedzieli, pracując pod znakiem SN1K przeprowadziliśmy ponad 1000 łączności emisjami CW, SSB, FT4, FT8.    
Składamy podziękowanie dla Urzędu Morskiego w Gdyni za udostępnienie latarni morskiej Krynica Morska, latarnikowi za doskonałą współpracę, Zdzisławowi SP1II za wsparcie logistyczne wyprawy.
Dziękuję całemu zespołowi za wspaniałą atmosferę tych wspólnych dni.

Link do filmu wykonanego przez Jarka SP1C

Jurek SQ2NIA


SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Darek SP2MGR
Gość
Darek SP2MGR
1 rok temu

Link do foto ze spotkania z Wami w Krynicy Morskiej.
Facebook
73
Darek
SP2MGR

OT22 PZK