50. jubileuszowa edycja Dni Morza organizowanych przez Zachodniopomorski OT PZK w Szczecinie przy współudziale Środkowopomorskiego OT PZK w Koszalinie

Nazwa i cel zawodów
Zawody Dni Morza. Celem zawodów jest doskonalenie umiejętności operatorskich oraz promocja łączności ze stacjami nadmorskimi.

Organizator
Organizatorem zawodów jest Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK w Szczecinie (skr. poczt. 599, 70 952 Szczecin-2). Współorganizatorem zawodów jest Środkowopomorski Oddział Terenowy PZK w Koszalinie. Strona WWW zawodów: http://dnimorza.ot14.pzk.org.pl

Uczestnicy
Zawody dostępne są dla licencjonowanych radiooperatorów stacji indywidualnych, klubowych i nasłuchowców, którzy zobowiązani są do pracy zgodnie z posiadanymi pozwoleniami.
Za uczestników uważa się operatorów, którzy przeprowadzili w zawodach dowolna liczbę QSO’s/HRD’s w sposób określony w regulaminie i przesłali w terminie swój log do organizatora. Licencjonowani nadawcy nie mogą być klasyfikowani w grupie SWL.

Termin
Data zawodów: ostatnia niedziela czerwca (27.06.2021). Czas trwania: 05.00 do 07.00 UTC. Wszystkie stacje biorące udział w zawodach obowiązuje 5 min. QRT przed i po zawodach.

Zapraszamy do łączności
Jerzy SQ2NIA

Kategorie: Zawody

SQ2NIA

SQ2NIA

Prezes Zarządu OT22 PZK

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SP1C
Użytkownik
SP1C(@sp1c)
6 miesięcy temu

W tegorocznej edycji zawodów Dni Morza ( nowy regulamin) brałem udział jako stacja organizatora SN0SZ i pracowałem w paśmie 80m na telegrafii. Zauważyłem, że nie było ani jednej stacji pracującej z latarni morskiej, co oczywiście jest wielką szkodą dla specyfiki tych zawodów. Co można zrobić, aby zaktywizować pracę z latarni? Wydaje mi się, że należałoby utworzyć osobną kategorię dla „latarniowców”. Obecny regulamin nie daje praktyczne żadnego bonusu za pracę z latarni o odniesieniu do pozostałych stacji z powiatów nadmorskich. Wysiłek uczestnictwa w zawodach z latarni jest o wile większy niż praca z bazowego QTH. Rezultat widać od kilku lat, praktycznie… Czytaj więcej »

OT22 PZK